Błędne Skały

Błędne Skały - tajemniczy labirynt w Górach Stołowych

Góry Stołowe, słynące z charakterystycznych płaskich szczytów, skrywają w swych wnętrzach prawdziwą perełkę - Błędne Skały. To unikalny na skalę światową kompleks skalnych form, niczym wyjętych z baśniowej krainy. Labirynt wąskich szczelin, korytarzy i skalnych grzybów urzeka swoją tajemniczością i zaprasza na niezapomnianą wędrówkę.

fot. 168 Błędne Skały

Położenie i dojazd

Błędne Skały znajdują się na wysokości 853 m n.p.m., w zachodniej części Gór Stołowych, niedaleko Kudowy-Zdroju. Dojazd samochodem jest możliwy do parkingu u podnóża masywu, skąd prowadzi krótki szlak do wejścia do labiryntu. Można również dotrzeć tu pieszo z Kudowy-Zdroju lub Karłowa, wybierając jeden z malowniczych szlaków turystycznych.

fot. 174 Skalny labirynt

Skalny labirynt

Sercem Błędnych Skał jest sieć wąskich przejść, szczelin i jaskiń wyrzeźbionych przez miliony lat przez naturę. Wędrując po szlaku, co chwilę odkrywamy nowe zakamarki, skalne okna i tajemnicze wnęki. Niektóre z nich noszą sugestywne nazwy, jak "Piekło", "Kurza Stopka" czy "Wielka Izba", pobudzając wyobraźnię i dodając uroku temu niezwykłemu miejscu.

 

 

Atrakcje i ciekawostki

Oprócz labiryntu skalnego, na terenie Błędnych Skał znajdują się również inne atrakcje. Punkt widokowy na Skalniaku pozwala podziwiać panoramę Gór Stołowych i okolicy. Warto również odwiedzić pobliskie Sanktuarium Matki Boskiej Skalnej, położone w malowniczej scenerii skalnych ścian.

fot. 173 Sieć wąskich przejść i szczelin

Informacje praktyczne

Zwiedzanie Błędnych Skał jest płatne, a bilety można kupić online lub w kasie biletowej na miejscu. Trasa turystyczna jest dobrze oznakowana i prowadzi bezpiecznie przez labirynt skalny. Na jej pokonanie należy przeznaczyć około 1-2 godzin. Na terenie Błędnych Skał znajdują się toalety i punkty gastronomiczne. ZOBACZ NA MAPIE

Błędne Skały to miejsce, które z pewnością zachwyci każdego miłośnika natury i przygód. Unikalny charakter tego miejsca, sprawia, że jest to idealna destynacja na weekendowy wypad lub dłuższą wycieczkę.

0 0 votes
Twoja ocena
Subscribe
Powiadom o

Dziękuję za komentarz

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments