Podziemia zamku Książ

Podziemia Zamku Książ – Fascynujący Świat Skryty Pod Ziemią

Podziemia Zamku Książ to sieć korytarzy, tuneli i komór wykutych w skale pod zamkiem. Ich historia sięga średniowiecza, kiedy służyły one jako piwnice i magazyny. W czasach II wojny światowej zostały one rozbudowane przez nazistów w ramach projektu Riese, co nadało im mroczny i tajemniczy charakter.

Podziemia Zamku Książ to fascynująca sieć tuneli wydrążonych na głębokości 50 metrów pod zamkiem, które zostały udostępnione do zwiedzania. Trasa turystyczna ma około pół kilometra długości i oferuje wgląd w różnorodną strukturę geologiczną i historyczną tego miejsca.

 

Podziemia zamku Książ
fot. 253 Zamek Książ – podziemia

 

 

Historia podziemi Zamku Książ jest równie intrygująca jak ich struktura. W czasie II wojny światowej, hitlerowcy zbudowali pod warownią system podziemnych korytarzy, które do dziś budzą ciekawość poszukiwaczy skarbów i tajemnic. W latach 1944-1945, rękami więźniów z obozu Gross-Rosen, wykuto pod zamkiem żelbetowy schron z rozbudowaną siecią tuneli. Mimo że wiele konstrukcji zostało zniszczonych lub zamaskowanych przed wkroczeniem Armii Czerwonej, dzisiaj znana powierzchnia podziemi wynosi ponad 3000 m².

Zwiedzanie podziemi Zamku Książ to nie lada gratka dla miłośników historii, tajemnic i mrocznych klimatów. To również doskonała okazja, aby poznać mniej znany rozdział historii tego niezwykłego miejsca.

ZOBACZ NA MAPIE


Dolny Śląsk – Zobacz też:

0 0 votes
Twoja ocena
Subscribe
Powiadom o

Dziękuję za komentarz

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments