Zabytkowy pociąg

Wczoraj Muzeum Kolejnictwa zorganizowało przejazd zabytkowym pociągiem, pod tytułem „Pociąg na Powitanie Wiosny linią kolejową 286”, po malowniczej trasie kolejowej z Wałbrzycha do Polanicy Zdrój.
Dla mnie była to wielka okazja aby porobić kilka zdjęć tego zabytkowego składu. Do końca nie wiedziałem czy się wybiorę, bo jedyną przeszkodą była pogoda. Zamiast witać wiosnę, powitaliśmy nawrót śnieżnej zimy.
Mimo wszystko się jednak zdecydowałem pojechać.
Teraz tego nie żałuję i choć ze zdjęć do końca nie jestem zadowolony, to za to miałem wielką frajdę i poznałem kilku fajnych ludzi. Pomimo przejechania 550 km i wdrapywania się z pękniętą łąkotką w kolanie na strome nasypy, wiadukty i hałdy, jestem ogromnie zadowolony szczęśliwy, że tam pojechałem. Serdecznie dziękuję Muzeum Kolejnictwa w Jaworzynie Śląskiej za zorganizowanie takiej świetnej atrakcji. Może kiedyś będzie coś bliżej Górnego Śląska?

 

Zabytkowy pociąg Parowóz TKt48-18 tunel kolejowy

Wyjazd z tunelu kolejowego między Jedliną Zdrój a Głuszycą. Wraz z drugim, bliźniaczym tunelem znajdują się pod górą Sajdak i mają długość 380 metrów.

 

 

Zabytkowy pociąg

Pociąg ciągnie Parowóz TKt48-18, wyprodukowany w 1951 roku.

 

most kolejowy w Ludwikowicach Kłodzkich Zabytkowy pociąg Parowóz TKt48-18

Przejazd przez most kolejowy w Ludwikowicach Kłodzkich. Most ten powstał w 1880 roku, podczas budowy linii kolejowej. Ma 31 metrów wysokości oraz 165 metrów długości.

 

 

Parowóz TKt48-18 Kłodzko

Pociąg wyjeżdża ze stacji Kłodzko Główne i kieruje się w stronę Polanicy Zdrój.

 

Zabytkowy pociąg Parowóz TKt48-18

Skład uchwycony na przejeździe kolejowym w Starym Wielisławie.

 

Parowóz TKt48-18 Polanica Zdrój

Manewry na stacji w Polanicy Zdrój.

 

Parowóz TKt48-18 Polanica Zdrój

 

 

Parowóz TKt48-18 Polanica Zdrój

Stacja Polanica Zdrój.

 

Parowóz TKt48-18 Nowa Ruda most kolejowy

W drodze powrotnej na moście kolejowym w Nowej Rudzie.

Most kolejowy w Nowej Rudzie został wzniesiony w latach 1879-1880. Był to wtedy najwyższy most kolejowy w ówczesnych Niemczech. Obiekt ma 36 metrów wysokości i 148 metrów długości. Aby zmniejszyć ciężar, w 1993 roku zdemontowano jedną część, pozostawiając konstrukcję tylko dla jednego toru.

 

 

 


Zobacz też:

 

0 0 votes
Twoja ocena
Subscribe
Powiadom o

Dziękuję za komentarz

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments