Grudziądz – ciekawe miasto nad Wisłą

Grudziądz – ciekawe miasto nad Wisłą. Jest to miasto o bogatej historii i niezwykłych zabytkach, położone jest w północnej Polsce, na prawym brzegu Wisły.

 

Grudziądz – ciekawe miasto nad Wisłą
fot. 1249 Kompleks zabytkowych spichlerzy.

 

Historia Grudziądza sięga czasów pierwszych Piastów i jest ściśle związana z działalnością misyjną na terenie Prus. Właścicielem Grudziądza oraz całej Ziemi Chełmińskiej został biskup misyjny Chrystian. Od 1231 roku Grudziądz pozostawał pod panowaniem Zakonu Krzyżackiego, który ustanowił tu komturstwo i rozpoczął budowę zamku obronnego. W 1466 roku, po II pokoju toruńskim, miasto przeszło we władanie Polski. Obecnie Grudziądz oferuje wiele atrakcji, które warto zobaczyć i uwiecznić na zdjęciach:

Stare Miasto z pięknym rynkiem i kolorowymi kamieniczkami, które tworzą niepowtarzalny klimat. Jednak to co nas przyciągnęło do tego miasta to Zespół Spichlerzy nad Wisłą, świadectwo bogatej historii handlu zbożem w Grudziądzu. Ponad to warto zobaczyć Bazylikę Kolegiacką św. Mikołaja, Ruiny Zamku Krzyżackiego i Wieżę Klimek, z której roztacza się ciekawa panorama. Polecamy Błonia Nadwiślańskie – idealne na spacery i relaks z widokiem na spichlerze i starówkę.

 

Grudziądz. Brama do miasta
fot. 1248 Brama do miasta

 

Most nad rzeką – skąd można uchwycić niezwykłe widoki na rzekę i miasto. Grudziądz to miasto, które łączy w sobie historię z nowoczesnością, a każdy zakątek ma swoją niepowtarzalną historię. To miejsce, które z pewnością warto odwiedzić i do którego na pewno wrócimy.

 

Dalsza część po reklamie

 

ZOBACZ NA MAPIE

 

Zobacz też

0 0 votes
Twoja ocena
Subscribe
Powiadom o

Dziękuję za komentarz

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments