Pałac Minkowskie

Pałac Minkowskie, położony w miejscowości Minkowskie w województwie opolskim, to zabytkowy budynek wzniesiony w latach 1765–1784. Został zbudowany dla pruskiego generała Friedricha Wilhelma von Seydlitz, bohatera wojen śląskich. Obecnie pałac jest w rękach prywatnych i niestety nie jest dostępny dla zwiedzających.

 

Pałac w Minkowskich
fot. Pałac w Minkowskich

 

Pałac w Minkowskich jest przykładem architektury barokowej i został zainspirowany poczdamską szkołą architektoniczną. Wybudowany na planie prostokąta, zachwyca harmonijną symetrią i bogatym wystrojem. Jego fasada jest ozdobiona potrójną arkadą, a nad nią znajduje się kartusz z herbem rodziny von Seydlitz.
W parku krajobrazowym, otaczającym pałac, znajduje się neogotycka kaplica grobowa z 1873 roku, obecnie pełniąca funkcję kościoła św. Józefa.

 

Pałac Minkowskie
fot. 1312 Pałac Minkowskie

 

Obecnie Pałac Minkowskie znajduje się w rękach prywatnych i jest niedostępny dla zwiedzających. Mimo to, pozostaje on ważnym elementem dziedzictwa kulturowego regionu i magnesem dla miłośników historii i architektury. Istnieje nadzieja, że w przyszłości pałac zostanie udostępniony publiczności i może doczekamy tego, że będzie można podziwiać jego piękno i poznać jego bogatą historię.

 

Pałac w Minkowskich
fot. 1315

 

Opuszczony pałac
fot. 1313

 

opuszczony Minkowskie
fot. 1316

zobacz na mapie

 

zamek w województwie opolskim
fot. 1314

 

Zobacz też:

Wspomóż w rozwoju tej strony. Zostań patronem na: Patronite.pl

lub wspomóż wpłatą dowolnej kwoty na konto bankowe

0 0 votes
Twoja ocena
Subscribe
Powiadom o

Dziękuję za komentarz

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments