Wiewiórki z Parku Norweskiego

Wiewiórki z Parku Norweskiego

Wiewiórki w Parku Norweskim w Jeleniej Górze Cieplicach to popularna atrakcja wśród turystów. Te urocze gryzonie można spotkać spacerujące po parkowych ścieżkach, wspinające się na drzewa i buszujące w poszukiwaniu pożywienia. Wiewiórki w parku są dzikie, ale przyzwyczaiły się do obecności ludzi i często nie stronią od kontaktu. Chętnie podchodzą do turystów, zwłaszcza jeśli ci oferują im jedzenie. Należy jednak pamiętać, że wiewiórki są zwierzętami dzikimi i nie wolno ich dokarmiać orzechami solonymi lub słodkimi, ponieważ może to być dla nich szkodliwe.

Najlepszym sposobem na obserwację wiewiórek w Parku Norweskim jest spacer po parkowych ścieżkach i uważne przyglądanie się otoczeniu. Wiewiórki najczęściej można spotkać w pobliżu drzew iglastych, gdzie znajdują one pożywienie w postaci szyszek i nasion. Jeśli masz szczęście, możesz nawet zobaczyć wiewiórkę budującą gniazdo. Wiewiórki budują gniazda z gałązek, liści i mchu, a zazwyczaj umieszczają je wysoko na drzewach. Trzeba jednak pamiętać, że wiewiórki to dzikie zwierzęta i należy je traktować z szacunkiem. Nie należy ich płoszyć, gonić ani dotykać. Obserwujmy je z bezpiecznej odległości i cieszmy się ich obecnością w Parku Norweskim.

 

Oto kilka dodatkowych informacji o wiewiórkach w Parku Norweskim:

W parku żyją dwa gatunki wiewiórek: wiewiórka ruda i wiewiórka szara.
Wiewiórki są aktywne przez cały rok, ale zimą zapadają w krótki sen zimowy.
Wiewiórki są ważnym elementem ekosystemu leśnego. Pomagają w rozsiewaniu nasion drzew i zwalczaniu szkodników.
Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wiewiórkach, możesz odwiedzić stronę internetową Parku Norweskiego lub Centrum Edukacji Ekologicznej Karkonoskiego Parku Narodowego.

 

0 0 votes
Twoja ocena
Subscribe
Powiadom o

Dziękuję za komentarz

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments