Pałac we Wleniu

Pałac we Wleniu. Na malowniczym Dolnym Śląsku, nad rzeką Bóbr leży miejscowość Wleń. Na prawym brzegu rzeki, znajduje się Pałac Książęcy. To imponujący zabytek o bogatej historii i unikatowym charakterze, który oczarowuje każdego odwiedzającego.

Zbudowany w XVII wieku na fundamentach średniowiecznego zamku, pałac przez stulecia stanowił rezydencję książąt śląskich. Świadkiem burzliwych dziejów regionu, pałac przeszedł liczne przebudowy, łącząc w swej architekturze elementy renesansu, baroku i klasycyzmu.

Dziś Pałac we Wleniu zachwyca nie tylko imponującą fasadą i parkiem, ale i bogato zdobionymi wnętrzami. Eleganckie sale, zdobione sztukateriami, freskami i zabytkowymi meblami, przenoszą zwiedzających w czasy świetności dolnośląskiej arystokracji. Warto zwrócić uwagę na oryginalnie zachowane kutym ogrodzeniem z ozdobnymi literami “R”, które do dziś wita gości. Miłośnicy muzyki będą zainteresowani historią pałacowej fisharmonii, francuskiego instrumentu z fabryki Viktora Mustela.

 

Pałac Wleń
fot. 260 Pałac Wleń

 

 

Pałac Książęcy obecnie pełni funkcję hotelu i restauracji, oferując odwiedzającym komfortowe noclegi i wyśmienitą kuchnię. To idealne miejsce na romantyczny weekend lub  rodzinny wypoczynek. – zobacz na mapie

 

Dolny Śląsk – Zobacz też:

 

0 0 votes
Twoja ocena
Subscribe
Powiadom o

Dziękuję za komentarz

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments